Hibaüzenet

  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls _menu_load_objects() függvényben (/home2/tecsikin/public_html/eltankepzo.com/includes/menu.inc 569 sor).
  • Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters drupal_get_feeds() függvényben (/home2/tecsikin/public_html/eltankepzo.com/includes/common.inc 394 sor).

Nyelvoktatás

Miért érdemes idegen nyelvet ismernem?

MERT:
1. a XXI. század elején, azaz a napjainkban élő embernek korántsem "rózsás" a helyzete, ha számára igényeinek megfelelő munkát, pénzkereseti forrást akar hosszú évekre találni. A mai világgazdasági környezetben a határok hol eltűnnek, hol csak épphogy vannak, így a különböző nemzetek közötti kommunikáció létfeltétellé vált.
2. a nyelvtanulás fontossága megkérdőjelezhetetlen. Idegennyelvtudás nélkül, sok lehetőséget hagyhatunk ki, melyek könnyebbé tehetik mindennapjainkat. A nyelvtanuláshoz pedig nincs sok mindenre szükség, mindössze akaratra, kitartásra, és egy kis pénzre.
3. idegen nyelvet ismerni mindenképpen fantasztikus dolog

Miért válasszam az Öveges Képzőt ha nyelvet akarok tanulni?

MERT:
1. patinás, mégis fiatalos, hatalmas tapasztalattal rendelkező intézmény, kiváló nyelvtanárokkal
2. az oktatás modulos rendszerben zajlik, amely az aktív kommunikációt és a használható nyelvtudást helyezi előtérbe
3. az intézmény célirányosan készíti fel hallgatóit a sikeres Pannon és a Zöld Út nyelvvizsgákra angol és német nyelvből alap-, közép- és felsőfokon, de igény szerint természetesen más típusú nyelvvizsgára is
4. a Pannon általános és a Zöld Út szaknyelvi vizsgákat helyben le lehet tenni angol és német nyelvből alap, közép és felsőfokon egyaránt
5. kiváló infrastruktúrával rendelkezik az intézmény
6. akár szombaton is járhat tanfolyamra

Modulrendszerű nyelvoktatás

A modulrendszerű oktatás előnye, hogy jobban alkalmazkodik a hallgatók előzetes tudásához, illetve igényeihez, lehetővé teszi, hogy mindenki tudásszintjének megfelelő szinten lépjen be a nyelvtanulási folyamatba.

A modulrendszerű nyelvoktatás bemutatása

Az Öveges Képző nyelvtanári munkaközössége a 2000/2001-es tanévben dolgozta ki és azóta alkalmazza sikerrel angol és német nyelvekből a modulrendszerű nyelvoktatást. A célunk az volt, hogy a felnőtt hallgatók valódi igényeihez és lehetőségeihez alkalmazkodó rendszert alkossunk: hogy hallgatóink a mindennapi életben, a jellemző élethelyzetekben már a nyelvtanulás alacsonyabb szintjén is tudjanak elemi kommunikációt folytatni, hogy a magasabb modulokba lépve egyre nagyobb biztonsággal kommunikáljanak idegen nyelvi környezetben.

A modulrendszerű oktatás előnye, hogy jobban alkalmazkodik a hallgatók előzetes tudásához, illetve igényeihez. Lehetőséget ad a tananyag folyamatos bővítésére, mégpedig úgy, hogy az egyes modulokban feldolgozott témákat és nyelvi jelenségeket bővíti, mélyíti tovább minden következő modulban: a korábban elsajátított ismeretek újra és újra előkerülnek, megteremtve ezzel a lehetőséget a többszöri ismétlésre is.

A tartalom a felnőttek mindennapi kommunikációs szokásaira épül, ami minden esetben idomul az adott csoport igényeihez is. Így a tartalom bővíthető, módosítható a csoport érdeklődésének megfelelően.

A modulrendszer elsősorban a szóbeli és írásbeli kommunikációs készségek kialakítását és folyamatos, fokozatos fejlesztését célozza meg, de lehetővé teszi a nyelvvizsgára való felkészülést is. Minden modul végén előre meghatározott tevékenységi formán keresztül ellenőrzi mind a hallgató, mind a tanár az elsajátítás fokát. Ezzel ráirányítja a figyelmet az egyén, illetve a csoport pótlásra szoruló hiányosságaira, a javítandó hibákra. Természetesen a modul közben is figyelemmel kísérhető az egyes hallgatók haladása, problémái és egyénre szabott feladatokkal segíthető a kívánt eredmény elérése.

A nem kezdő szintről induló csoportok esetében a rendszer tudásfelméréssel, a belépő tudás rendszerezésével, gyakorlással, a modulrendszer által támasztott esetleges lexikai és nyelvtani hiányok pótlásával indul. A speciális tananyagot az általános témákban az Öveges Képző nyelvtanári munkaközössége állította össze, amely egy állandó törzsanyagból, és az adott csoport érdeklődésének megfelelő kiegészítésből áll.